ნოემბერი 19, 2017
weather cur airplane horoscope tv

ვინ არიან „ქართული ოცნების“ მერობის კანდიდატები რეგიონებში

13:04 - 08 სექტემბერი 2017 hits 1053

„ქართულმა ოცნებამ“ საქართველოს 63 მუნიციპალიტეტში მერობის კანდიდატები წარადგინა. მერობის კანდიდატად ქალი მხოლოდ თიანეთის მუნიციპალიტეტშია წარდგენილი. თიანეთის მერის თანამდებობის დასაკავებლად თვითმმართველობის არჩევნებში ლელა ქიტესაშვილი მიიღებს მონაწილეობას, რომელიც მოქმედი გამგებელია.

მუნიციპალიტეტებში „ქართული ოცნების“ მიერ წარდგენილი მერობის კანდიდატები არიან:

კახეთი

  1. საგარეჯო - გიორგი ერბოწონაშვილი
  2. გურჯაანი - არჩილ ხანდამაშვილი
  3. სიღნაღი - გიორგი გოგილაშვილი
  4. დედოფლისწყარო - ნიკოლოზ ჯანიაშვილი
  5. ლაგოდეხი - ჯონდო მდივნიშვილი
  6. ყვარელი - როსტომ სესიაშვილი
  7. თელავი - შოთა ნარეკლიშვილი
  8. ახმეტა - იოსებ ქარუმაშვილი  

ქვემო ქართლი

  1. რუსთავი - ირაკლი ტაბაღუა
  2. გარდაბანი - რამაზ ბუდაღაშვილი
  3. მარნეული - ამირან გიორგაძე
  4. ბოლნისი - დავით შერაზადიშვილი
  5. დმანისი - გიორგი ტატუაშვილი
  6. წალკა - ილია საბაძე
  7. თეთრიწყარო - გიორგი ქორიძე

მცხეთა-მთიანეთი

  1. თიანეთი - ლელა ქიტესაშვილი
  2. მცხეთა - გიორგი კაპანაძე
  3. დუშეთი - ზურაბ სეხნიაშვილი
  4. ყაზბეგი - ალექსანდრე ზაგაშვილი

შიდა ქართლი

  1. კასპი - მანუჩარ მერებაშვილი  
  2. გორი - კონსტანტინე თავზარაშვილი
  3. ქარელი - ზაზა გულიაშვილი
  4. ხაშური - გიორგი გურასპაშვილი

სამცხე-ჯავახეთი

  1. ბორჯომი - ლევან ლიპარტია
  2. ახალციხე - ზაზა მელიქიძე
  3. ადიგენი - ზაქარია ენდელაძე
  4. ასპინძა - როსტომ მაგრაქველიძე
  5. ახალქალაქი - იურიკ უნანიან
  6. ნინოწმინდა - ანივარდ მოსონიანი

რაჭა-ლეჩხუმ-ქვემო სვანეთი

  1. ონი - ემზარ საბანაძე
  2. ამბროლაური - ზვიად (დავით) მხეიძე
  3. ცაგერი - ავთანდილ უგრეხელიძე
  4. ლენტეხი - ბადრი ლიპარტელიანი

იმერეთი

  1. ხარაგაული - ნიკოლოზ თოფურიძე
  2. თერჯოლა - ბონდო სოფრომაძე
  3. საჩხერე - ბენიამენ ფალავანდიშვილი
  4. ზესტაფონი - კახაბერ მახათაძე
  5. ბაღდათი – არჩილ გოგსაძე
  6. ვანი - ალექსანდრე გოგორიშვილი
  7. სამტრედია - ვალერიან ფოცხვერია
  8. ხონი - ლადო ჯურხაძე
  9. ჭიათურა - პაატა ნადირაძე
  10. ტყიბული - თემურ ჩუბინიძე
  11. წყალტუბო - გია იოსელიანი
  12. ქუთაისი - გიორგი ჭიღვარია

გურია

  1. ოზურგეთი - ბეგლარ სიორიძე
  2. ლანჩხუთი - ალექსანდრე სარიშვილი
  3. ჩოხატაური - ირაკლი კუჭავა

სამეგრელო-ზემო სვანეთი

  1. მესტია - კაპიტონ ჟორჟოლიანი
  2. ფოთი - გოჩა კურდღელია
  3. აბაშა - გელა ხოშტარია
  4. სენაკი - ლევან კუპრეიშვილი
  5. მარტვილი - ალექსანდრე გრიგალავა
  6. ხობი - გოჩა ქაჯაია
  7. ზუგდიდი - ლაშა გოგია
  8. წალენჯიხა - ბესიკ ფარცვანია
  9. ჩხოროწყუ - დავით გოგუა

აჭარა

  1. ბათუმი - ლაშა კომახიძე
  2. ქედა - ლევან გორგილაძე
  3. ქობულეთი - მირიან ქათამაძე
  4. შუახევი - ფრიდონ ფუტკარაძე
  5. ხელვაჩაური - ჯუმბერ ვარდმანიძე
  6. ხულო - გოჩა მელაძე

ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები 21 ოქტომბერს გაიმართება. საკანონმდებლო ცვლილებების თანახმად, მუნიციპალიტეტებში გამგებლების ნაცვლად მერები აირჩევიან.

Reginfo.ge

ახალი ამბების სააგენტო „რეგინფო“ შეიქმნა კახეთის (ick.ge), მცხეთა–მთიანეთის და ქვემო ქართლის საინფორმაციო ცენტრების ბაზაზე. ვებგვერდს მართავს საინფორმაციო ცენტრების ქსელი (ICN), რომლის გამოცემებია Mtisambebi.ge; Regmarket.ge და Radioway.ge.

ამავე რუბრიკაში

მხარდამჭერები

Reginfo.ge შეიქმნა ფონდ "ღია საზოგადოება საქართველოს" (OSGF) მხარდაჭერით. 

გამოცემა არ გამოხატავს დონორების პოზიციას.

ჩვენი გამოცემები

www.Mtisambebi.ge

საქართველოში მაღალმთიან რეგიონებზე ფოკუსირებული ერთადერთი მედია რესურსი

www.Radioway.ge

პანკისის ხეობის სათემო რადიო

www.Regmarket.ge

უფასო განცხადებების საიტი

საიტის წესები

Reginfo.ge-ს მასალების ნაწილობრივი და/ან მთლიანი გამოყენება რედაქციის თანხმობის გარეშე აკრძალულია. თანხმობის მიღების შემთხვევაში ინფორმაციის გამოყენებისას წყაროს და ბმულის მითითება სავალდებულოა.

კონტაქტი